NAJLEPSZE SAUNY I AKCESORIA

Kominiex
» Użytkowanie saun

Kategorie

Producenci

AndresChristi SpaFFESHarviaHeloLinsky SaunaNarviNovitekSawoTermoforTylö UnipoolVISATON

Nowości

Harvia Glow Corner TRC70E 6,8 kW

Harvia Glow Corner TRC70E 6,8 kW 1 650,00 zł brutto1 341,46 zł netto

Harvia Glow Corner TRC90E 9,0 kW

Harvia Glow Corner TRC90E 9,0 kW1 735,00 zł brutto1 410,57 zł netto

Sterownik Harvia Senlog CF9C Combi do 9 kW

Sterownik Harvia Senlog CF9C Combi do 9 kW715,00 zł brutto581,30 zł netto

Sterownik Harvia Senlog CF9 do 9 kW

Sterownik Harvia Senlog CF9 do 9 kW615,00 zł brutto500,00 zł netto

Piec do  sauny Helo Havanna 60D BWT

Piec do sauny Helo Havanna 60D BWT2 170,00 zł brutto1 764,23 zł netto

123456

Użytkowanie saun

altRóżne rodzaje saun różnią się między sobą warunkami jakie panują w ich wnętrzu. Każdy rodzaj sauny ma trochę inny wpływ na organizm korzystających z niej osób. Sauny różnią się między sobą przede wszystkim temperaturą powietrza oraz jego wilgotnością;

Sauna sucha nazywana fińską – charakteryzuje się najwyższą temperaturą,kąpiel odbywa się w temperaturze 90-110°C, przy wilgotności 5-10%. Sauna fińska nie może istnieć bez rozgrzanych kamieni polewanych wodą!!

Sauna mokra – (najbardziej zbliżona do klasycznej sauny fińskiej) kąpiel odbywa się w temperaturze 75-90°C przy wilgotności 20-35%
Przeznaczona jest dla osób, które nie lubią lub nie mogą przebywać w wysokich temperaturach. Nie ma wskazań co do częstotliwości wizyt w saunie mokrej, korzystać z niej można nawet codziennie.
Sauna parowa -sauna parowa jest najłagodniejszą z odmian sauny bo kąpiel odbywa się w temperaturze 45-65°C przy wilgotności 40-65%; często w takich saunach do wody służącej do wytwarzania pary dodaje się olejki aromatyczne (czasem używa się wtedy określenia "sauna ziołowa")

Łaźnia parowa - kąpiel odbywa się w temperaturze 40-45°C przy wilgotności 100% Tradycje tego typu sauny sięgają starożytności, zażywali ich Grecy i Rzymianie.

Sauna infrared - działanie sauny infrared opiera się na trochę innych zasadach niż działanie sauny tradycyjnej Sauna infrared to typ sauny, w którym nośnikiem ciepła jest promieniowanie podczerwone, którego źródłem są specjalne promienniki. Temperatura w saunie infrared wynosi około 50 - 60°C.
Sauna typu infrared wymaga mniej miejsca niż sauny tradycyjne i jest tańsza w eksploatacji. Dzięki temu na posiadanie własnej sauny mogą sobie pozwolić osoby, dla których kupno i montaż sauny tradycyjnej były nieosiągalne.
Sprawdź ofertę saun Harvia.

Kto może korzystać z kąpieli w saunie?


Finowie podobno twierdzą, że z dobrodziejstw sauny może skorzystać każdy, kto może do niej dojść o własnych siłach. Pamiętajmy, że nie wszyscy mogą korzystać z sauny (dyskwalifikują m.in. niewydolność serca, żylaki, stany zapalne itp., czy choćby kac).

Kąpieli w saunie fińskiej bezwzględnie powinny unikać:
- osoby z silnym nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca: niewydolnością serca i krążenia, chorobą wieńcową, niedawno przebytym zawałem serca
- osoby cierpiące na schorzenia nowotworowe
- osoby z chorobami neurologicznymi: np. stwardnienie rozsiane, padaczka
- osoby z ostrą chorobą reumatyczną
- osoby z zaawansowaną astmą, gruźlicą
- osoby z niewydolnością nerekosoby z ostrymi stanami zapalnymi, owrzodzeniami, guzami, chorobami wenerycznymi
- osoby cierpiące na choroby zakaźne (grypa, ospa, świnka itp.)
- osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków, również na tzw. kacu
- kobiety w ciąży, w okresie menstruacji
Dzieci nie powinny korzystać z sauny dłużej niż 5 min.
 

 

 


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.